ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   

 

17.08.2017 14:00

Увага, ХОЛЕРА!!!


У серпні місяці у районі гідроспоруди «Інгульський пішохідний міст», при плановому моніторингу води відкритих водойм, було виявлено збудників інфекцій, що мають міжнародне значення, а саме Vibrio cholerea O1 біовар Eltor серовар Ogawa», який є збудником холери.
Холера — гостра інфекційна антропонозна хвороба, яку спричинюють холерні вібріони, має фекально-оральний механізм передачі інфекції, та нерідко характеризується розвитком тяжкої діареї, яка супроводжується значними порушеннями водно-іонного обміну, тяжким зневодненням організму, розладами гемодинаміки.
Адміністрація Центрального району Миколаївської міської ради нагадує, що згідно з Міжнародними медико-санітарними правилами (ММСП), через легкість зараження людей цією хворобою з високою швидкістю поширення, тяжкий перебіг, високу летальність, холера належить до тих інфекційних захворювань, які суттєво впливають на здоров’я населення і можуть швидко поширюватися в міжнародних масштабах. Крім того, холера увійшла до переліку подій, які можуть спричинити надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я та їх запобігання регулюють ці правила з боку ВООЗ.
В якості збудника бактеріальної інфекції виступає холерний вібріон, який має два біовара вірулентної серогрупи О1. Першим є біовар cholerae, який в сучасності рідко викликає захворювання. Другий — це вібріон eltor, що характеризується більш високою вірулентністю і стійкістю в навколишньому середовищі, завдяки чому саме даний тип викликає основну кількість випадків хвороби, а, отже, і епідемій.
Бактерія передається фекально-оральним шляхом, що й обумовлює наявність ендемічних вогнищ в тропіках. Від зараженого з фекаліями бактерія з кишечнику потрапляє у водне середовище, де залишається вірулентною близько місяця. Тому, купання у водоймах та питво сирої води і використання немитого посуду дозволяє бактерії потрапити в організм. При цьому не завжди можливий розвиток хвороби, тому як вібріон життєздатний в лужному середовищі, а кисле середовище шлунка — це природний біологічний бар’єр.
При легкому ступені симптоми холери включають одноразову блювоту, рідкий стілець, втрату рідини в співвідношенні 1-3% від фактичної маси тіла. При важкому ступені перебігу характерні аналогічні симптоми холери, які призводять до дегідратації. Співвідношення втраченої рідини становить 6-9% маси тіла. Відзначається виражена задишка, ціаноз кінцівок, зниження шкірного тургору, судоми.
Індивідуальна профілактика холери включає дотримання санітарних норм: миття рук, постільної білизни. В ендемічних осередках не можна купатися у водоймах. Громадська профілактика спрямована на знезараження часто відвідуваних місць і води, попередження розносу інфекції, усунення резервуарів.
Із обмежувальних заходів застосовують також заборону на вилов риби в акваторії водойм та невідкладні заходи щодо ліквідації місць стихійної торгівлі продуктами харчування, особливо рибопродуктами.
Тому, якщо Ви почуваєте себе не добре та у Вас з’явився хоча б один із симптомів даного захворювання, радимо негайно звернутися до медичного закладу з метою своєчасного виявлення та лікування хвороби!!! 

Сектор з питань НС та ЦЗН
в Центральному районі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
GISMETEO: Погода по г.Николаев