ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
10.01.2019 09:15

Шанс на виправлення: Центральний райвідділ філії ДУ "Центр пробації" про соціально-виховну роботу із засудженими

Пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

Центр пробації це таке місце, де концентруються історії життя людей, які опинилися у важкій ситуації, пов’язані із порушенням норм закону. Історій, як і людей багато. У кожного своя, в більшості випадків така, яка залежить від самої людини. Адже тільки ми самі можемо вплинути на свою долю.

Ці історії неприємні та страшні. Однак, Центру пробації доручено розібрати на складові причини, такий результат життя цих людей, налагодити, навчити та направити клієнтів пробації на шлях виправлення. Адже, пробація показує можливості до змін.

Серед неприємних історій, є і найстрашніші, найбездушніші, які не можна нічим виправити, окрім того, як запобігти виникненню таких ситуацій, що є не мало.

Такої уваги заслуговує історія однієї молодої жінки, яка вчинила непоправний вчинок, з яким намагається жити.
Надія (ім’я замінено) росла в неповній родині, батько помер. Мати часто хворіє. Має технічну освіту. Незаміжня, виховує одна доньку. Батько дитини участі у виховні не бере. Працювала в мережі алкогольних магазинів. Завагітніла вдруге, підтримки не мала. Мати допомагала виховувати її доньку, однак постійно цькувала. Дізнавшись про другу вагітність почалися сварки в сім’ї. Надія не знала, що робити. Відчувала постійний психологічний тиск та гніт, вирішила позбутися дитини. Можливо, до останнього сподіваючись, що ситуація зміниться в іншу сторону. Хтось та й допоможе. Однак, про наміри дівчини мало хто знав, тому і підказки не було.

Так, у 2017 році молода жінка Надія відчула передпологовий стан і вирішила позбутися своєї новонародженої дитини. Для цього орендувала квартиру, в якій самостійно народила хлопчика. Немовля задушила і потопила, позбулася тіла, залишивши його у сміттєвому баку.

Пройшов час, минув суд, отримано покарання, все наче згідно законодавства. Однак очі у молодої дівчини, як були мокрими та сірими, так і залишаються.

Що може допомогти цій дівчині? Напевно, що тільки те, що на її прикладі дівчата, які можуть опинитися в подібній ситуації, зроблять правильний вибір і скористаються її негативним, але все ж таки досвідом. 
Тепер вона зробила б усе зовсім інакше, адже знає куди потрібно звертатися. Наше суспільство має низку організацій, в функції яких покладено захист і допомога таким матерям.

Опинившись у Центрі пробації дівчина дізналась, що для небажаних дітей є інші, більш гуманні, шляхи життя. Саме - життя!

Так, служба пробації розуміла що з Надією потрібно провести психологічну роботу, з корекції її тривожного, апатичного, пригніченого, напруженого стану, тому її було направлено до Миколаївського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де спеціалістами центру було надано їй саме такі послуги.

Також, потрібно було нормалізувати стосунки в сім’ї, а саме із матір’ю. Для цього, службою пробації, здійснювались виходи за місцем проживання Надії, де проводились неодноразово бесіди із її матір’ю та нею, безпосередньо в умовах їх мешкання.

Сім’я зрозуміла, що вони є підтримкою одне одного і повинні свої побутові проблеми вирішувати разом.

Пробація намагалась не допустити, щоб кінець життя новонародженої дитини був кінцем життя дівчини і зламаною долею її дитини.

Зважаючи на це, Центр пробації хоче проінформувати про служби, які можуть стати у нагоді.

Напевно, першим у списку має бути «Вікно життя» - це в буквальному сенсі вікно у стіні медичного закладу пологового будинку, де жінка може анонімно залишити свою новонароджену дитину, а до чергових лікарів терміново надійде відповідний сигнал. Таким чином, можна не тільки залишити життя дитині, а і подарувати шанс сім’ям, які не можуть мати дітей стати батьками. Дані вікна розташовані в м. Миколаєві: вул. Рюміна, 5 Міська дитяча лікарня №2; вул. 2-Екіпажна (Володарського), 5 Пологовий будинок №1; вул. Будівельників,8 Пологовий будинок №2; вул. Київська, 3 Пологовий будинок №3, інші адреси можна знайти за посиланням (https://blyskavka.media/…/04/28/vikno-zhittya-spisok-adresi/).

Вагітні жінки та жінки із дітьми можуть звернутися до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (54001, Миколаївська область, м. Миколаїв, вул. Спаська, 43/5, вул. Потьомкінська, 95а) для надання їм психологічної, соціальної, педагогічної допомоги або для направлення їх до Обласного центру соціально-психологічної реабілітації матері і дитини (56500, Миколаївська область, м.Вознесенськ, вул. Жовтневої Революції, 239), де їх буде підтримано і навчено навичкам материнства.

Служба у справах дітей адміністрації районів та міста (54001, вул. Адміральська, 22; Центрального района - 54001, м. Миколаїв, вул. Інженерна, 1; Заводського района - 54020, м. Миколаїв, вул. Чигрина, 9; Корабельного району - 54050, м. Миколаїв, пр. Жовтневий, 314; Інгульського района - 54003, м. Миколаїв, пр. Жовтневий, 1; інші райони можна знайти за посиланням http://www.mk.gov.ua/ua/oda/pidrozidyly/ssd/dovidnik/) може стати у нагоді регулювання відносин між батьками дитини та вирішення питання про виконання батьківських обов’язків.

У її підпорядкуванні знаходиться Комунальний заклад «Миколаївський центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Миколаївської обласної ради (54031, Миколаївська обл., місто Миколаїв, Інгульський район, вулиця Новобузька, будинок 97) та Комунальний заклад «Первомайський центр соціально – психологічної реабілітації дітей» (Миколаївська обл., м. Первомайськ, вул. Юності 8), які надають послуги догляду із забезпеченням проживання.

Також в Миколаївській області є інтернати, це: Новосвітлівський психоневрологічний інтернат, Степівський дитячий будинок-інтернат, Первомайський психоневрологічний інтернат, Лупаревський психоневрологічний інтернат, Горожанський психоневрологічний інтернат, Вознесенський геріатричний пансіонат, Виноградівський психоневрологічний інтернат, Баштанський психоневрологічний інтернат, Баратівський психоневрологічний інтернат, всі контакти і види діяльності за посиланням https://www.mk-oblrada.gov.ua/zaklady-ustanovy-ta-organizat….

По забезпеченню, щодо призначення соціальних виплат та матеріальної допомоги, необхідно звертатися до Управління соціальних виплат та компенсацій Центрального району (вулиця Декабристів, 25, Миколаїв, Миколаївська, 54000) інші адреси районів міста на сайті https://www.mk-oblrada.gov.ua та до інформаційно-аналітичного центру по організації надання населенню допомог та здійсненню контролю за правильністю призначення та виплати пенсій і соціальних допомог (54001, м. Миколаїв, вул. Фалєєвська, 14).

На жорстокому прикладі молодої дівчини необхідно вчитися допомагати один одному, бути чуйними та небайдужими до життя один одного, а також навчитися нести відповідальність за свої вчинки.

Надія отримала покарання, однак ні суд, ні орган пробації, ні церква не зможуть загоїти її біль та повернути втрачене життя.

Однак, орган пробації, не тільки допомагає використати свій шанс на виправлення, а й намагається попередити виникненню подібних злочинів. Що має зменшити рівень криміногенної поведінки суспільства.

Пробація, наче переправа від ведення антисоціального способу життя до правослухняного та порядного, до такого, за яке не соромно в першу чергу, перед собою та перед суспільством.

Центральний районний відділ філії ДУ «Центр пробації» в Миколаївській області