ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
11.01.2019 13:25

ТОП-3 цікавих новин 2019 року: Проблема боротьби з пластиковими відходами

Про проблему боротьби з пластиковими відходами говорять давно. За 60 років його існування людство виготовило 8.3 мільярдів тонн пластику, більшість з яких виявилися одноразовими продуктами й опинилися у смітнику. Його переробка частково є виходом з ситуації, однак цьогоріч вчені порахували, що 90.5% пластику так і не переробляється. Токсичні відходи при його розкладанні є шкідливими для повітря та грунту, отже й для людини. Пластикові продукти, що потрапляють в океан спричиняють загибель морських тварин, які помилково сприймають їх за їжу.

Однак минулий рік виявився продуктивним для багатьох країн та компаній, які визнали свою відповідальність у боротьбі з пластиком.

1.З 1 січня 2019 року в Молдові набув чинності закон, який забороняє продаж та використання пластикових пакетів завтовшки 50 мікронів та більше. Виняток становлять пакети, що використовуються як упаковки.

Автори закону наголошують, що використання пластикових об’єктів, які не підлягають вторинній переробці, шкодить екології, зокрема призводить до перешкоджання травленню тварин, які їх випадково з’їли.

Як альтернативу таким пакетам автори закону пропонують виробляти їх з паперу, кукурудзяної муки, органічної коноплі, цукрів, пшениці, крохмалю, цукрової тростини, цукрового буряку, яблучних відходів тощо.

2. Перше місто в Німеччині запровадить податки на одноразове використання пластику.

За планом, усі кафе, кав’ярні та ресторани фаст-фуди повинні будуть додатково платити гроші за кожний використаний одноразовий стаканчик чи упаковку для їжі. Споживачів це не стосується.

У 2017 році в Тюбінгені на 50 тисяч євро збільшив витрати на переробку відходів.

3. У Новій Зеландії з 2019 року свою дію почала заборона на використання одноразових поліетиленових пакетів.

Рітейлери матимуть півроку для того, щоб перестали надавати покупцям поліетиленові пакети. У разі не виконання вимоги, їм загрожує штраф до 100 тисяч новозеландських доларів (понад 65 тисяч доларів).

За матеріалами hromadske.ua