ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
14.01.2019 09:05

У мікрорайоні Тернівка Центрального району в болгарських традиціях відсвяткували Старий Новий рік "Сурва"

У неділю, 13 січня, у мікрорайоні Тернівка Центрального району в будинку культури «Софія» відбулося святкування Старого Нового року "Сурва" в болгарських традиціях. На свято с поздоровленнями та подарунками завітали помічник народного депутата Олександра Жолобецького Валентин Заруба та заступник голови адміністрації Центрального району Олександра Берези Інга Мураховська.

«Сурва, сурва година, весела година, зелені колосся в полі, великі грони в винограднику, багато жовтої кукурудзи, червоне яблуко на дереві, повна хата шовку, будьте живі-здорові, до наступного року, до Аміна».

Подібні благословення і побажання здоров`я і вдачі звучать в перші часи кожного Нового року за старими традиціями. Збереглись і деякі традиції, яких дотримувались на зустрічі протягом двох календарних років. Традиційно на це свято окрім куті і пирогів печуть баницю.

Творчі колективи Болгарського культурно-просвітницького центру «Търновка», будинку культури та філії бібліотеки для дорослих №16 відтворили обряд святкування старого нового року за болгарськими традиціями «Сурва».

Традиційно святкова програма закінчилась болгарським «Хоро» в якому прийняли участь усі присутні.

 

Відділ соціально-економічного розвитку мікрорайону Тернівка адміністрації Центрального району