ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
22.01.2019

У Миколаєві відзначили 100-річчя з Дня Соборності України

У вівторок, 22 січня, у Миколаївському Українському академічному театрі драми та музичної комедії відбулося урочисте свято до 100-річниці з Дня Соборності України. На заході були присутніми представники міської та обласної влади, а також працівники адміністрації Центрального району.

Традиційно святковий концерт розпочали із покладання квітів до пам’ятних монументів Тарасу Шевченко, В’ячеславу Чорноволу та «Героям Небесної Сотні» студенти навчальних закладів. Після чого, усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв України, які віддали своє життя за волю та незалежність держави.

Варто відзначити, що сьогодні представниками міської та обласної влади було вручено почесні нагороди та подяки за активний особистий вклад в розвиток та захист кордонів нашої держави.

Нагадаємо, що офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року. Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

Документ про об'єднання УНР і ЗУНР був проголошений на масовому віче, яке проходило на Софійській площі Києва 22 січня 1919 року. У цей день дві держави на основі українських земель у складі Російської та Австро-Угорської імперій об'єднувалися в єдину соборну Українську державу - гаранта демократичних прав і свобод громадян.

Затвердження "Акта Злуки" УНР і ЗУНР прийнято вважати першим кроком до об'єднання українського народу, який показав силу волі і дух єдності, а також істотно вплинув на подальші національно-політичні процеси в країні.