ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
29.01.2019

В Центральному районі у матері відібрали 15-річну доньку за систематичні прогули школи: її подальшу долю вирішуватиме суд

На виконання рішення виконавчого комітету ММР Службою у справах дітей адміністрації Центрального району здійснено відібрання неповнолітньої дівчинки, 2004 року народження, у матері, у зв’язку із неналежним виконанням батьківських обов’язків. Родина перебувала на контролі останні 2 роки. За допомогою до спеціалістів Служби у справах дітей адміністрації Центрального району звернулася сама мати, яка не мала жодного впливу на доньку.

Систематичні прогули шкільного закладу, відсутність взаєморозуміння між матір’ю та дитиною, привело до того, що в 2017 році на деякий час дитина була поміщена у КЗ «Миколаївський центр соціально-психологічної реабілітації дітей» з метою психологічно-коррекційної роботи.

Враховуючи проведену роботу психологів із дитиною та обіцянки матері про покращення взаємовідносин, було прийнято рішення повернути дівчинку в родину.

Спеціалістами Служби у справах дітей на постійній основі проводилася робота із родиною у вигляді роз’яснювальних листів, запрошень для особистого спілкування, рейдових перевірок. Варто відзначити, що не зважаючи на намагання працівників допомогти їй вжити заходи, мати почала ігнорувати роботу служби. Зважаючи на підлітковий вік, та необхідність зі сторони працівників допомогти батьків приділяти дітям більше часу, аби заохочувати до навчання та готувати їх до самостійного життя, мати не знали місцезнаходження власної доньки.

Як виявилося, дівчина потрапила до сумнівної компанії. Шкідливі звички, нічні розваги та повністю забута навчальна програма. Проблема із відвідуванням школи стала гостро, адже мати перестала контролювати підлітка та не змогла прийняти необхідних дій, як зазначали спеціаліста служби.

В результаті, на підставі виконання рішення виконавчого комітету ММР «Про негайне відібрання дитини» Службою у справах дітей адміністрації Центрального району було відібрано 15-річну дівчину у матері та поміщено у КЗ «Миколаївський центр соціально-психологічної реабілітації дітей».

Керуючись ЗУ «Про повну загальну середню освіту» спеціалістами Служби у справах дітей неодноразово наголошувалося на необхідності відвідування школи для отримання знань. З метою контролю за діями матері по відношенню до підлітка на їх адресу направлялися роз’яснювальні листи, які як виявилося, дитина ховала від матері.

Враховуючи безконтрольність зі сторони матері, яка в даному випадку потягла за собою важкі наслідки, саме суд вирішуватиме питання про відібрання та подальшої долі неповнолітньої.

Загалом, в січня 2019 року, окрім даного випадку, вже 3 дітей поміщено до КЗ «Миколаївський центр соціально-психологічної реабілітації дітей» із причин: неналежних умов проживання дитини, які загрожують її життю та здоров’ю та у зв’язку із психологічно-коррекційної роботою над дитиною.