ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
30.01.2019

У світі активно почали застосовувати технології підігріву автомобільних доріг і тротуарів: Україна не вийняток

Досвід та новаторство країн зі всього світу у різних сферах, безумовно важливий та, як виявилося, еффективний. Адміністрація Центрального району ділиться досвідом країн світу, як боротися із ожеледицею та попередити людський травматизм в період негоди. Відзначимо, що це не просто цікавий матеріал про розвиток сфери ЖКГ, але й приклад того, як цей досвід перейняв Тернопіль.

Технології підігріву автомобільних доріг і тротуарів активно застосовуються у містах, де існує проблема утворення криги і прибирання снігу. Одна з передових країн у цій галузі, де застосовуються технології підігріву асфальту та тротуарів, це Японія. У північних регіонах держави клімат відрізняється яскраво вираженою взимку з негативними температурами і великою кількістю снігу. В Японії заборонено застосування хімічних реагентів на вулицях, зате вітається застосування підігріву. Сама технологія підігріву асфальту багато в чому схожа з технологією «теплої підлоги» в будівництві, коли під зовнішнє покриття укладається сітка з нагрівальним елементом.

Сніг миттєво тане, не утворюючи снігу або криги, що істотно полегшує життя пішоходам, водіям, ну і, звичайно ж, працівникам комунальних служб. На дорогах знижується кількість аварійних ситуацій, а пішоходи не страждають від падінь через те, що утворилася ожеледь.

Позитивний досвід японців перейняли і в інших північних країнах. Дороги з підігрівом є в Канаді, США, Фінляндії, Норвегії, Ісландії та деяких інших країнах. Так, наприклад, в Ісландії в якості джерела тепла виступають геотермальні води, якими так багата територія цієї держави. Ну а в інших країнах найчастіше встановлюють підігрів, який працює за рахунок електрики. Така система підігріву, наприклад, існує на вулицях фінської столиці, в місті Гельсінкі.

Крім незаперечної зручності, технологія підігріву асфальту має і ще один плюс. Незважаючи на високу вартість на етапі будівництва, такі дороги мають більший термін служби, адже періодичне промерзання і відтавання протягом холодного сезону призводить до утворення дефектів на звичайному дорожньому покритті. Варто відзначити, що подібний досвід має Тернопіль, де встановили тротуар із підігрівом ще в 2011 році. Тротуар працює як праска. Коли надворі від 0 до -3 - підігрів вмикатиметься, плитка буде нагріватися до 5 градусів, і дощ чи сніг не перетворюватимуться на ожеледицю.

За матеріалами UkrMedia та ТСН