ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
21.03.2019

В Центральному районі із учнями в ЗОШ №15 провели інофрмаційну та роз'яснювальну роботу щодо булінгу, шкільних конфліктів, інтимних селфі та розповсюдження відео зі сценами насилля

Заступник начальника служби у справах дітей адміністрації Центрального району Юлія Батовська продовжує проводити інформаційну та роз’яснювальну роботу з дітьми шкільного віку на актуальні теми: насилля та його види, відповідальність за жорстоке поводження із дітьми, за нанесення тяжких фізичних ушкоджень, використання засобів зв’язку з метою посягання на честь та гідність громадян, інтимні селфі в Інтернеті та їх розповсюдження, безпека дітей в Інтернеті. Цього разу інофрмаційно-роз’яснювальну роботу проводили з учнями ЗОШ №15.

Учням школи нагадали, що насильство визначається як примусовий вплив на кого-небудь. Найпоширеніша класифікація видів насильства, заснована на характері насильницьких дій. Вона включає: фізичне, сексуальне, психологічне (емоційне) і економічне насильства.

Жорстоке поводження з дітьми і нехтування їхніми інтересами може мати різні види і форми, але результат завжди той самий: завдається серйозної шкоди здоров’ю, розвитку та соціалізації, нерідко насильство загрожує життю.

Юлія Батовська відзначила, що для злочинності підлітків характерна підвищена латентність, оскільки багато злочинів, які вони скоюють, дорослі сприймають як пустощі через недостатню соціальну зрілість (наприклад крадіжки в сім’ї, сусідів, навчальних закладах, хуліганські бійки, відбирання грошей і речей у молодших).

Що стосується безпеки в Інтернеті, то для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет — це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. Проте, саме Інтернет все частіше стає джерелом сучасної небезпеки для дітей, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати дитині здоров’я та майбутнього.

Основне, що потрібно засвоїти учням аби уникнути неприємних та непоправних ситуацій у майбутньому:
- Булінг – це агресивна поведінка дітей одне до одного, яка має на меті, принизити, залякати і часто супроводжується фізичним насиллям.

- Також, було обговорено способи вирішення конфліктних ситуацій цивілізованими методами. Акцентовано увагу учнів на недопустимість вирішення проблемних ситуацій шляхом бійки, тобто нанесення один одному фізичних ушкодження. Дітям нагадали і про відповідальність, яку вони нестимуть.

- Привернули увагу підлітків до проблеми інтимних селфі у всесвітній мережі Інтернет.

Виховання - це невід'ємна складова правопросвітництва. І дуже важливо, щоб діти усвідомлювали своє право бути захищенними і знали, як діяти у разі посягання на їх честь та свободу.