ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
25.03.2019

З метою профілактики злочинності в Центральному районі підоблікові відбувають громадські роботи

Громадські роботи, як альтернатива ув’язненню, були введені в Англії та Уельсі у 1975 році, а пізніше – ще в цілому ряді країн Європи після того, як були вивчені переваги цього покарання над іншими видами покарань. Мета громадських робіт – профілактика злочинності і сприяння ресоціалізації правопорушника через примусову безоплатну працю. Вважається, що така діяльність сприяє вдосконаленню самодисципліни, покращенню мотивації поведінки засудженого.

Україна, визнавши переваги покарань, альтернативних позбавленню волі, пішла шляхом своїх сусідів, і у 2001 році в кримінальному законодавстві нашої Держави з’явився новий вид покарання - громадські роботи, а крім нього ще ряд інших покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Контроль за виконанням покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, здійснює уповноважений орган з питань пробації.

Громадські роботи полягають у виконанні засудженим (правопорушником) у вільний від основної роботи чи навчання час безоплатно суспільно корисних робіт за місцем проживання, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.

Громадські роботи відбуваються на підприємствах, перелік яких узгоджений з органами місцевого самоврядування. Це покарання полягає у здійсненні засудженими чи адмінпокараними особами безоплатної суспільно-корисної праці у вільний від роботи або навчання час. Особи, які відбувають покарання у виді громадських робіт, виконують обов’язки та користуються правами людини і громадянина, за винятком обмежень, встановлених для засуджених чи адмінпокараних чинним законодавством та вироком суду.

У нашому місті одним з підприємств, де підоблікові відбувають громадські роботи, є ТОВ Центральний-1». Суб’єкти пробації займаються прибиранням території, фарбуванням лав, вирубкою кущів, покосом трави та іншими видами робіт.

Роль працівників пробації - це контроль за виконанням суспільно-корисних робіт, нагляд за поведінкою підоблікових, захист суспільства від злочинців, які перебувають на обліку інспекції та попередження вчинення ними повторних злочинів. Основна мета громадських робіт, як виду покарання – допомогти підобліковому зайняти принципово нову життєву позицію, а саме: повернутись до правослухняного способу життя.

Центральний районний відділ філії ДУ «Центр пробації» в Миколаївській області