ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
29.03.2019

В адміністрації Центрального району відбулася спільна нарада Олександра Берези та начальника Центрального відділу поліції Андрія Лещенка щодо співпраці та результатів роботи поліції в 2018 році

В адміністрації Центрального району відбулася нарада голови адміністрації Центрального району Олександра Берези спільно з начальником Центрального відділу поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області Андрієм Лещенком щодо результатів роботи поліції в 2018 році.

На нараді були присутніми заступники голови адміністрації Центрального району.

Начальник Центрального відділу поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області Андрій Лещенко відзначив головні напрямки роботи в 2018 році: безпека дітей, домашнє насильство, безпека на дорозі та шахрайство. Розповів про відпрацювання звернень, прийняті міри щодо вирішення та запобігання подібних випадків.

Поліція плідно співпрацює із службою у справах дітей адміністрації Центрального району, відділом комунального господарства та благоустрою адміністрації Центрального району та відділом з координації торгівлі та підприємництва адміністрації Центрального району.

Голова адміністрації Центрального району Олександр Береза відзначив, що під наглядом працівників поліції проводяться рейдові обстеження санітарного стану території району, відбуваються рейди перевірки умов проживання дітей або вилучення дитини із родини аби уникнути будь-яких законодавчих порушень.

- Від адміністрації Центрального району дякую вам та працівникам Центрального відділу поліції за оперативне реагування щодо підтримки працівників адміністрації під час робочих процесів, які потребують негайного вирішення чи реагування, - сказав Олександр Береза.

У 2018 році працівниками Центрального відділу поліції складено 369 адміністративних протоколів по відношенню до дорослих за протиправні дії стосовно дітей:
Відносно дорослих – 327;
За невиконання обов’язків по вихованню дітей - 256;
За продаж неповнолітнім спиртних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових
виробів - 33;
За доведення неповнолітнього до стану сп’яніння – 10;
За насильство в сім’ї відносно неповнолітнього - 8.
Відносно неповнолітніх складено адміністративних протоколів – 42;
Розшукано 58 безвісно-зниклих неповнолітніх.

В дитячих закладах було проведено 196 лекцій та бесід на правову тематику та на тему дії в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, профілактики булінгу.

На жаль, дуже важливою проблемою в роботі поліції залишається домашнє насильство. За минулий рік до поліції надійшло 303 виклики щодо домашнього насильства, 169 із них – закінчилися адміністративною відповідальністю. Але найстрашніше те, що домашнє насильство на собі відчувають і діти, за минулий рік працівниками Центрального відділу поліції спільно зі службою у справах дітей було тимчасово вилучено 27 дітей, 22 – вміщено до центру психологічної реабілітації дітей.

Що стосується безпеки на дорозі, то в 2018 році в Центральному районі було зафіксовано 892 ДТП: 19 – за участю дітей, 18 – угонів, 410 – управління авто на підпитку, 241 людина – постраждала, 6 осіб загинуло. Загалом, 86% ДТП припадає на легкові автомобілі, 11% - вантажні та 3% - мототранспорт.

В цілому, причинами ДТП є: перевищення швидкості, порушення правил маневрування, недотримання дистанції, проїзд на забороняючий сигнал світлофора, порушення правил проїзду перехресть.

Працівниками поліції були прийняті заходи з покращення ситуації (саме поліція, у співпраці): розміщення соціальної реклами щодо дотримання Правил дорожнього руху, проведення зустрічей у навчальних закладах, автошколах та установах задля формування нетерпимого ставлення до керування.
Не менш важливим напрямом роботи поліції є регулярні виклики громадян щодо крадіжок та шахрайства. У 2018 році зафіксовано 1203 крадіжки, як правило вони відбуваються у квартирах, приватних будинках, гаражах або ж на дачах. 303 крадіжки – розкрито, затримано 9 осіб, завдана матеріальна шкода становить 864 000 гривень, на 253 000 гривень здійснено відшкодування майна. Також, за минулий рік зафіксовано 252 випадки шахрайства. 24 з яких – розкрито.

Види шахрайства: під час купівлі товарів через мережу Інтернет, під виглядом працівників банківських структур, нібито за звільнення близьких людей від відповідальності.

Типові жертви шахрайства: людина, що нехтує правилами зберігання особистого майна, людина, що шукає занадто “привабливі” пропозиції в Інтернеті, занадто довірливі люди, або такі, що необізнані з особливостями роботи державних установ та банків.

В ході звіту було обговорено й проблему безпечних вулиць, адже більшість хуліганських дій скоюють в нічну добу де, як правило, зовнішнє освітлення відсутнє.

Було прийнято рішення проаналізувати працівниками поліції усі звернення та скласти: список вулиць де освітлення або відсутнє, або ж із якихось причин не функціонує, підготувати перелік вулиць, на яких відбувається ДТП через асфальтне покриття, аби прийняти міри.