ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
11.04.2019

В Центральному районі вшанували пам'ять в'язнів концтаборів

Сьогодні, 11 квітня в Центральному районі Миколаєва відбулось покладання квітів до пам’ятного знака в’язням концтабору «Шталаг – 364» з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів.

У заході взяли участь представники міської та обласної влади, представники громадськості та небайдужі жителі Миколаєва, які пам'ятають жахіття війни. Вшанувати пам'ять загиблих покладанням квітів та хвилиною мовчання долучилися голова адміністрації Центрального району Олександр Береза та його заступники.

Довідка. Як відомо, Темвод - назва робочого селища в Миколаєві, який знаходився в північній частині міста за старим Інгульськими мостом. Назва селища - своєрідна абревіатура від «Трубкового електро-механічного заводу» (спочатку «Темвод»), створеного в 1915 року.

В період німецько-фашистської окупації Миколаєва в 1941-1944 рр. в Темводі розташовувався концтабір для радянських військовополонених. У Адміралтейської стіни проводилися масові розстріли та поховання в'язнів концтабору і мирних жителів міста. Тут загинуло більше 30 тисяч чоловік. Після визволення Миколаєва радянськими військами в 1944 і в післявоєнний період (1945-1946 рр.) в бараках колишнього концтабору містилися німецькі військовополонені.