ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
16.04.2019

Багатодітні родини Центрального району інформують про можливість отримання матеріальної допомоги на виховання дітей

З метою покращення матеріального стану багатодітних родин та створення належних умов для виховання дітей у багатодітних сім’ях Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям» від 13.03.2019 №250.

Зокрема, з 01.04.2019 запроваджено додатковий вид соціальних виплат: допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, надається одному із батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною. Така допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця звернення до органу соціального захисту населення та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

У разі, коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.

Допомога призначається у розмірі 1700 гривень.

Документи, необхідні для призначення допомоги, подаються заявником особисто до управління праці та соціального захисту населення за зареєстрованим або фактичним місцем проживання.

Для призначення допомоги органу соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта громадянина України або іншого документу, який посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, подається заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина(що підтверджується довідкою), а також: посвідчення батьків багатодітної родини сім’ї (з пред’явленням оригіналу), посвідчення дитини з багатодітної родини(з пред’явленням оригіналу), свідоцтва про народження усіх дітей(з пред’явленням оригіналів).

Виплата допомоги припиняється у разі:

1. Позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
2. Відмова отримувача допомоги від виховання дитини;
3. Нецільове використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
4. Відібрання дитини у отримувача без позбавлення батьківських прав;
5. Тимчасове влаштування дитини на повне державне утримання;
6. Перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
7. Втрата статусу багатодітної сім’ї;
8. Смерть дитини;
9. Смерть отримувача допомоги.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини за рішенням органу соціального захисту населення, який призначив допомогу.

Постановою установлено, що для громадян, які звернулися у період з квітня по червень 2019 року, включно за наданням допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, зазначена допомога призначається з 1 квітня 2019 року, на умовах, визначених Порядком.