ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
17.04.2019

В Центральному районі тата позбавляють батьківських прав через ігнорування спілкування із 13-річним сином: хлопчик замкнувся у собі та потребує допомоги психолога

В Центральному районі Миколаєва позбавляють батьківських прав тата, який повністю ігнорував спілкування із 13-річним сином, у зв’язку із відсутністю турботи, взаєморозуміння та спілкування дитина замкнулася в собі та потребує роботи з психологом.

Батьки хлопчика проживають окремо, зв’язок не підтримують. Життям сина жінка також не цікавиться. Судом було визначено постійне місце проживання хлопця із батьком. Чоловік забезпечив сина усіма необхідними умова для комфортного проживання. Окрім, речей першої необхідності, купував синові дорогі подарунки, але належної батьківської уваги не приділяв. Після того, як батько одружився вдруге і у новій родині народилася дитина, 13-річний хлопчик взагалі закрився в собі, знаходився в пригніченому емоційному стані.

Пригнічений емоційний стан хлопчика супроводжувався систематичними пропусками шкільних занять. Відсутність спілкування сприяла тому, що дитина перестала розмовляти.

Відповідальними службами вживалися необхідні заходи щодо залучення хлопця до навчання. На постійній основі дитину почали відвідувати за місцем проживання, з батьком неодноразово проводили профілактично-роз’яснювальні бесіди, які позитивного результату не дали.

Пізніше, батько дитини звернувся до служби у справах дітей адміністрації Центрального району із заявою щодо вміщення сина до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, адже його стан потребує комплексної роботи психологів, вихователів та педагогів.

Після проведення психокорекційної роботи дитина повернулася у родину, батько висловлював готовність та зобов’язувався виховувати та утримувати сина, контролювати його поведінку та навчання, а у разі виникнення проблемних ситуацій звертатися за консультацією до спеціалістів служби, психологів міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

На жаль, чоловік поїхав на роботу закордон та забув про власні батьківські обов’язки. В час, коли чоловік знаходився в іншій країні, дитина жила із бабусею та жила за власним розсудом, поки хлопця не затримала поліція.

Наразі вирішується питання щодо відібрання малолітнього у його батьків.

Варто відзначити, що подібні випадки не поодинокі. Не рідко таких дітей називають соціальними сиротами, які маючи рідних батьків – не потрібні нікому.