ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
25.04.2019

Служба у справах дітей адміінстрації Центрального району нагадує про важливу роль батька в сім'ї та вихованні дитини

Роль батька у вихованні дитини не менш важлива, ніж материнська. Адже кожен малюк потребує гармонійного розвитку, який може отримати лише за участю обох батьків у вихованні. Однак новоспеченому батькові буває непросто зрозуміти, яка його роль у сім'ї. На відміну від жінки, у чоловіка не прокидається материнський інстинкт, який би підказав, як себе вести.

Роль тата у вихованні сина

Батько – це завжди приклад для сина, зразок чоловічої поведінки і характеру. Недарма існує вислів «зразковий батько». Малюк отримує уявлення про те, як повинен себе вести хлопчик і майбутній чоловік, саме від тата. Вже з 3-5 років хлопчик моделює свою поведінку у відповідності з батьковим прикладом, він ніби ототожнює себе з батьком, намагається наслідувати його. Звичайно, деякі моделі «хлоп'ячої» поведінки дитина черпає і зі спілкування з однолітками, але все-таки головний зразок чоловіка – це батько. Хлопчики, які виросли без батька, часто не знають, як поводитися в тій чи іншій ситуації, що вимагає від них чоловічої моделі поведінки.

Спостерігаючи за відносинами тата й мами, хлопчик дізнається культуру відносин між чоловіком і жінкою. Таким чином для нього формується модель майбутніх відносин з протилежною статтю. Велика ймовірність того, що в майбутньому у власній родині син відтворить модель відносин, подібну до тієї, яку бачить у дитинстві.

Особлива роль тата у вихованні сина полягає в турботі про здоров'я хлопчика, його фізичну підготовку, загартовування, розвиток сили, спритності, витривалості, швидкості. Розвиваючи фізичні сили дитини, необхідно одночасно привчати її до акуратності, організованості, дисциплінованості. Важлива роль батька в привчанні хлопчика до самообслуговування і допомоги іншим. Тут не допоможуть розповіді та розмови, вплив зможе надати тільки особистий приклад батька.

Багато татусів, що бажають бачити своїх синів мужніми, сильними, розумними і сміливими, забувають про такі важливі потреби дитини, як ласка і турбота. Ці прояви почуттів необхідні хлопчикам не менше, ніж дівчаткам! Неправильно вважати, що батьківська ласка зробить з сина «дівчисько». Дослідження говорять, що найбільш мужні діти виростають якраз у тих батьків, які не скупляться на ніжність у ставленні до синів, особливо в ранньому дитинстві.

Роль тата у вихованні доньки

Для дівчат тато – це теж зразок чоловічої поведінки, тільки дочка розглядає цей зразок трохи з іншого боку. Контакт з татом для неї – це перший досвід спілкування з чоловіком.

Не дарма існує думка, що жінки інтуїтивно вибирають чоловіків, схожих на батька чи характером, чи ззовні. Підсвідомо донька завжди буде шукати відносин, які повторюють сімейну модель мами і тата, незалежно від того, погана вона чи хороша. А от дівчатка, що не знали батька, найчастіше пред'являють до обранців особливі вимоги, що засновані на власній уяві, не розрізняють сімейних ролей і навіть інакше оцінюють термін «кохання».

Ще одне важливе завдання батька у вихованні дочки – виховувати в ній допитливість. Саме батько розширює кругозір дочки, знайомить її з тим, що виходить за рамки вже відомого їй. Спільне читання казок, розглядання і розфарбовування картинок, малювання, прослуховування музики і перегляд кіно, спільні прогулянки та екскурсії, під час яких батько може давати доньці всі необхідні пояснення, заохочувати її спілкування з ровесниками.