ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
26.04.2019

У Миколаєві вшанували пам'ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

У п’ятницю, 26 квітня, у Миколаєві представники міської та обласної влади, небайдужі жителі міста здійснили покладання квітів до пам’ятника «Скорботний янгол Чорнобиля» з нагоди відзначення 33-річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

Заступники голови адміністрації Центрального району Олександра Берези долучилися до вшанування пам’яті ліквідаторів наслідків аварії та хвилиною мовчання і покладанням квітів віддали дань тим, хто ціною власного життя рятував інших.

Відзначимо, що саме у ніч на 26 квітня 1986 року cталася катастрофа, фатальні наслідки якої відчутно донині – вибух на Чорнобильській АЕС. Наслідки аварії на Чорнобильській АЕС ліквідують досі.

26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Майже одразу на місце аварії приїхали пожежники. Вогонь гасили до 5 години ранку. Проте, у середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.