ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
07.05.2019

В Центральному районі з учнями ЗОШ №60 та №61 провели профілактичні бесіди: говорили про булінг, безпеку в Інтернеті та їх наслідки

У понеділок, 6 травня, спеціалістами служби у справах дітей адміністрації Центрального району проведено профілактичні бесіди з учнями 7-8 класів ЗОШ №60 та ЗОШ №61 щодо недопущення булінгу в шкільному середовищі, його види та прояви. Спеціалісти служби приділили увагу й проблемі фізичного насилля серед дітей шкільного віку, наслідки якого можуть бути непередбачуваними. Обговорено питання безпечної поведінки підлітків в Інтернеті, особливо поширена проблема сьогодні серед підлітків – інтимні селфі в Інтернеті.

В ході спілкування спеціалістами було наголошено, що найголовнішу роль в ідентифікації та подаланні булінгу можуть зіграти батьки.

Окрім того, батькам радять стримувати власну агресію вдома, аби дитина не наслідувала таку поведінку в школі, і перейматися проблемами дитини – це допоможе їй самій розповісти про негаразди в класі. Важливо замість стандартних запитань у стилі “як справи?” розповісти дитині про своє життя, формуючи таким чином більш довірливі стосунки.

Школярам наголосили, що суть булінгу вбачають все-таки не в самій агресії або злості кривдника, а в презирстві, зневазі — сильному почутті відрази до покірливого, того, хто ніби не заслуговує на повагу. Це дозволяє кривдникам шкодити без почуття провини, співчуття чи емпатії. Кривдник надає собі привілеї домінантності, контролю, права виключення та ізоляції жертв. Також значну роль у процесі булінгу відіграють спостерігачі, яких за дослідженнями 88% від усіх дітей: частина з них долучається до кривдника, інша, аудиторія, підбурює його до подальшого знущання, і лише від 10 до 20% намагаються якось допомогти, коли над кимось знущаються. Потерпілий не здатен ефективно захищати себе, тому певною мірою беззахисний перед кривдником або їх групою. Кривдник не припиняє свої дії після того, коли йому так скажуть батьки чи вчителі, він наступного разу просто «не попадеться на гарячому».

Підліткам нагадали основні правила Інтернет-безпеки та Інтернет-етики, які допоможуть уникнути небажаного віртуального конфлікту чи непоправних наслідків від спілкування з новою знайомою людиною у мережі:

Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.

Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.

Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.

Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.

Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.

Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.

Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.

Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.

У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.

Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.

Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі.

Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!