ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
08.05.2019

День пам’яті та примирення. У мікрорайоні Варварівка Центрального району вшанували пам’ять загиблих у страшній війні

Сьогодні, 8 травня, в сквері Солдата у мікрорайоні Варварівка Центрального району відбувся урочистий захід до Дня пам’яті та примирення присвячений вшануванню пам’яті жертв Другої світової війни та загиблих на сході України.

Вшанувати пам’ять загиблих у страшній війні прийшли голова адміністрації Центрального району Олександр Береза, голова ради ветеранів мкр. Варварівка Олег Мудрий, настоятель храму святого благовірного князя Михайла Тверського у Варварівці – протоієрей Віктор Сулима, учні ЗОШ №60 та ЗОШ №61, небайдужі жителі мікрорайону та ветерани війни.

- Українському народові Перемога далася найвищою ціною – ціною людського життя. Основні бойові дії тієї страшної війни точилися на території сучасної України. За підрахунками істориків, для того аби радянський прапор все ж замайорів над Рейхстагом – покладено більше 600 тисяч людських життів. Для порівняння, наголошу, що за увесь період Другої світової війни з 1939 до 1945 року, союзні війська втратили до 2 млн життів. У День пам’яті та примирення я бажаю, аби повага до людської гідності, людські права, честь та достоїнство – стали в нашій державі не просто декларативними висловами, а справжніми цінностями і вихованням, яке ми передаватимемо наступним поколінням. Вітаю усіх зі святом Великої Перемоги, - сказав Олександр Береза.

Присутні хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанували пам’ять усіх полеглих у роки війни та під час бойових дій на сході України.

Урости частину заходу організували учні ЗОШ №60 та ЗОШ №61. Обдаровані та талановиті, відкриті та щирі, - діти дякували ветеранам за майбутнє, яке їм подарували, за сміливість, мужність, героїчні вчинки та нескореність перед ворогом.

Відзначимо, що в Україні День пам’яті та примирення встановлено згідно з Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». Цей день встановлений задля «вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих».