ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
15.05.2019

В Центральному районі в ЗОШ №3 проведено профілактичну бесіду із учнями 8-х класів щодо гострих проблем, які виникають у шкільному середовищі

Важливим напрямом у роботі служби у справах дітей адміністрації центрального району було і залишається – спілкування із дітьми з метою профілактики або ж безпосередньо для надання допомоги та підтримки у разі виникнення конфліктів чи проблемних ситуацій.

Спеціалісти служби у справах дітей продовжують здійснювати профілактичні рейди до шкіл Центрального району переслідуючи ціль – попередити або ж виявити проблеми у дитячому середовищі аби вчасно відреагувати та прийняти необхідні міри з метою уникнення травматизму дитячого благополуччя.

У вівторок, 14 травня, спеціалістами служби організовано та проведено профілактичну бесіду в режимі питання-відповідь з учнями 8-х класів ЗОШ №3. В ході спілкування було порушено вкрай важливі та актуальні теми щодо тенденції булінгу у шкільному середовищі прояви, причини та способи вирішення, питання щодо інформаційної безпеки в Інтернеті, розповсюдження інтимних селфі в Інтернеті, а також говорили про відповідальність підлітків за вчинення правопорушень, але основну увагу звернули на те, аби попередити та запобігти подібних випадків та ситуацій.

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.

Кривдники можуть знайти безліч причин щоб цькувати дитину: зовнішність, що не вписується у загальноприйняті рамки, поведінка, думки, які не збігаються з думкою більшості, тощо. Яскравими прикладами булінгу є словесні образи, навмисне неприйняття дитини до колективу, шантаж та навіть побиття.

Булінг супроводжується реальним фізичним чи психологічним насиллям: жертву висміюють, залякують, дражнять, шантажують, б'ють, псують речі, розповсюджують плітки, бойкотують, оприлюднюють особисту інформацію та фото в соціальних мережах.
Інформаційна безпека стосується захисту життєво важливих інтересів людини (і більш глобально – суспільства, держави). Неправдива, неповна, невчасна інформація може нанести шкоду. Особливо вразливі у цьому контексті діти. Вони можуть не знати, яку інформацію можна викладати в мережу, а яку не варто. Інколи школярі не можуть правильно зреагувати на матеріали з мережі з різних причин. Робота у цьому напрямку для вчителів та батьків дуже важлива. Безконтрольний доступ до інтернету може мати негативні наслідки для дитини.

Правопорушення, здійснені неповнолітніми, - це небезпечне соціальне явище, оскільки, по-перше, негативно впливають на формування особистості; по-друге, завдають значної шкоди суспільству через втрату трудових ресурсів (лише третина покараних повертаються до повноцінного суспільного життя); по-третє, відіграють значну роль у формуванні рецидивної злочинності (дві третини рецидивістів розпочинають свій злочинний шлях ще неповнолітніми).