ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

ПАМ'ЯТКИ ДСНС

 

 

 
Новини
19.07.2017 13:00

Пенсія у зв'язку з втратою годувальника, як одна з гарантій соціального забезпечення непрацездатних осіб в Україні

Одним з основних прав людини світове співтовариство визнає право на соціальне забезпечення у разі настання соціальних ризиків, внаслідок яких особа через незалежні від неї обставини втрачає засоби до існування. В умовах проведення реформування різноманітних сфер правової системи в Україні поряд із політичними та економічними проблемами, постає завдання розвитку правових механізмів соціального захисту населення, у тому числі непрацездатних членів сім'ї померлого годувальника.
Пенсійне забезпечення у зв'язку з втратою годувальника охоплює велику кількість осіб, які належать до найбільш соціально незахищених категорій населення України. Серед них діти, інваліди, пенсіонери, які у більшості випадків, втрачають зі смертю годувальника засоби до існування.
Пенсія у зв'язку з втратою годувальника – це щомісячна грошова виплата з Пенсійного фонду України, яка призначається у разі смерті особи непрацездатним членам сім'ї, які знаходились на його утриманні.
Головною відмінною рисою даного різновиду пенсії від усіх інших є те, що пенсійне забезпечення членів сім'ї померлого носить похідний характер від права на пенсію померлого годувальника та залежить від тривалості його суспільно корисної діяльності. Сутність пенсії у зв'язку з втратою годувальника полягає в утриманні суспільством непрацездатних осіб, які пов'язані з померлим родинними або шлюбно-сімейними відносинами й перебували на його утриманні.
Під терміном «втрата годувальника» чинне пенсійне законодавство розуміє настання одного з трьох юридичних фактів: смерть годувальника, визнання його безвісти відсутнім або оголошення померлим у встановленому законом порядку.
Відповідно до ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія у зв'язку із втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності. Єдиним винятком, коли не вимагається страховий стаж – є смерть годувальника під час проходження строкової військової служби.
Особа, яка має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, може звернутися до управління Пенсійного фонду за місцем проживання за призначенням пенсії у будь-який час після смерті годувальника або визнання його безвісно відсутнім без обмеження будь-яким строком.
Пенсія у зв'язку із втратою годувальника призначається на весь період, протягом якого член сім'ї померлого вважається непрацездатним згідно з нормами чинного законодавства, а членам сім'ї, які досягай пенсійного віку – довічно.
Таким чином, пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї незалежно від їхньої безпосередньої участі або у добровільній сплаті пенсійних внесків, або у здійсненні ними трудової діяльності. Вона є основною гарантією права громадян на матеріальне забезпечення у випадку смерті годувальника та втрати основних засобів для існування. Розмір пенсії повинен гарантувати особі гідний рівень життя, задовольняти для відповідної категорії осіб її постійно зростаючі фізіологічні та духовні потреби на прожитковому рівні.

Адміністрація Центрального об’єднаного

управління Пенсійного фонду

України м.Миколаєва Миколаївської області

 

 

 

 

Версія для друку

 
 
 
 
 
GISMETEO: Погода по г.Николаев