ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

ПАМ'ЯТКИ ДСНС

 

 

 
Новини
19.07.2017 14:00

ВИПЛАТА ПЕНСІЙ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ

Тимчасова окупація Криму та Севастополя, бойові дії в окремих районах Луганської та Донецької областей стали серйозним випробуванням для України та її громадян. Ці загрозливі події, серед іншого, спричинили небувалу для нашої країни вимушену внутршню міграцію. Сотні тисяч людей змінили місце проживання та праці. Відповідно у діючому законодавстві з’явилося поняття внутрішніх переміщених осіб, почала формуватися база щодо їх  прав, обовязків та пільг.
Переселенець – статус встановлений для громадянина України, який постійно проживає в Україні, якого змусили, або який самостійно покинув своє місце проживання у результаті, або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру (абз. 1 ч. 1 ст. 1 Закону про переселенців).
При цьому необхідно, щоб відповідна особа мала реєстрацію місця проживання на території, де виникли указані обставини, на момент їх виникнення. Таку умову висуває ч. 2 ст. 4 Закону про переселенців.
У п’ятнадцятій доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, щодо ситуації з прав людини в Україні написано: «Є серйозна стурбованість про те, що деяким переселенцям та жителям тимчасово окупованих територій України припининяються соціальні виплати та пенсії». 
Відповідно до п.п.2 п.4 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 року № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» (далі – Порядок) додаткова перевірка місця проживання/перебування провадиться в разі наявності інформації про повернення внутрішньо переміщеної особи на тимчасово окуповану територію України, до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, чи її виїзду за кордон, або отримання такої інформації від МВС, СБУ, Держприкордонслужби, Національної поліції, ДМС, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, волонтерських, благодійних організацій, інших юридичних і фізичних осіб, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам.
Відповідно до підпункту 5 пункту 12 Порядку соціальні виплати припиняються у разі отримання інформації від Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Мінфіну, Національної поліції, ДМС, Держфінінспекції, Держаудитслужби та інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
Інформація управління Служби безпеки України в Миколаївській області, свідчить про виїзд громадян на територію України, на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Таким чином, територіальні управління Пенсійного фонду України, відповідно до п.5 ч.1 ст.49 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV, пп. 5 п.12 Порядку – тимчасово припиняють  виплату пенсії  до з’ясування обставин.
Шановні одержувачі пенсій, наголошуємо, що факт переміщення на непідконтрольні території є причиною припинення виплати пенсії.Адміністрація Центрального об’єднаного

управління Пенсійного фонду

України м.Миколаєва Миколаївської області

 

 

 

 

Версія для друку

 
 
 
 
 
GISMETEO: Погода по г.Николаев