ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ТА УЧАСНИКІВ АТО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

 

ВАЖЛИВО!

РЕФОРМА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Розширена інформація з роз'ясненнями щодо надання субсидій та перелік пунктів по прийому заяв і декларацій від населення м. Миколаєва для оформлення субсидій

 

 

УВАГА!
Документування вперше

Виповнилось 14 років, негайно отримати паспорт

Інформація про отримання паспорта вперше

 

 
Головна сторінка

Наш район – центр міста ,тому й називається Центральним. Сюди приїздять гості міста, відпочиваючі. Люблять завітати на Cоборну мешканці інших трьох районів Миколаєва. Гостинність, привітність – гарантуємо. Приїздіть навчатися у вузи, що знаходяться на території Центрального району Миколаєва. Відвідайте театри, музеї, які теж, мов золоті розсипи, знаходяться в Центральному районі. Ми робимо і надалі будемо робити все, щоб серця громади та гостей Миколаєва переповнювало почуття гордості за перлину Півдня - місто святого Миколая!

 

 

22.05.2019

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ!

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області надає перелік роботодавців (страхувальників), звіти яких про суми нарахованої заробітної плати (доходу) та нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування працівникам за січень, лютий та березень 2019 року надані з помилкою і тому не прийняті:

Більш детально>>>

10.05.2019

Виявлено помилку у податковому розрахунку за ф. 1ДФ. Як подати уточнюючий податковий розрахунок?

Особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Більш детально>>>

10.05.2019

Застосування РРО платниками єдиного податку

Реєстратори розрахункових операцій (РРО) не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн.
У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн., застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим.

Більш детально>>>

10.05.2019

Строк сплати земельного податку фізичними особами

Нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення земельного податку.

Більш детально>>>

10.05.2019

Відповідальність за несплату ЄСВ
для «незалежників» та членів фермерських господарств

Платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ.
Норми визначені п.п. 1 п. 2 ст. 6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464).

Більш детально>>>

10.05.2019

Зміни для постачальників електричної енергії

Згідно з положеннями Закону України від 13 квітня 2017 року № 2019-VIII «Про ринок електричної енергії» (далі – Закон № 2019), починаючи з 01 липня 2019 року, купівлю-продаж електричної енергії за двосторонніми договорами здійснюють виробники, електропостачальники, оператор системи передачі, оператори систем розподілу, трейдери, гарантований покупець та споживачі (ст. 66 Закону № 2019).

Більш детально>>>

10.05.2019

ПТКС, призначений для переказу готівки до установи банку, має бути включений до Державного реєстру РРО

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, видавати особі, яка отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції та застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування.

Більш детально>>>

10.05.2019

Лише документально підтверджені витрати мають право враховувати приватні виконавці при визначенні сукупного доходу

При визначенні сукупного доходу до витрат фізичної особи, яка здійснює незалежну діяльність приватних виконавців, можуть бути віднесені документально підтверджені витрати, які пов’язані з організацією такої діяльності та обумовлені вимогами Законів України від 02 червня 2016 року № 1403-VIII «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», від 02 червня 2016 року № 1404-VIII «Про виконавче провадження» та наказу Міністерства юстиції України від 29.09.2016 № 2830/5 «Про встановлення Видів та розмірів витрат виконавчого провадження».

Быльш детально>>>

06.05.2019

Зміна протягом року фізособи – власника об’єкта нерухомості: порядок обчислення податку на нерухоме майно

Відповідно до п.п. 266.8.1 п. 266.8 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

Більш детально>>>

06.05.2019

Затверджено Зміни до Положення про рух коштів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

З 19.04.2019 набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 03.04.2019 № 135, який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 17.04.2019 за № 402/33373 (далі – Наказ № 135). Наказом № 135 внесено зміни до Положення про рух коштів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.02.2016 № 54, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 02.03.2016 за № 330/28460 (зі змінами) (далі – Наказ № 54).

Більш детально>>>

06.05.2019

Особливості адміністрування у 2019 році екологічного податку у частині викидів двоокису вуглецю

ДФС України листом від 26.04.2019 № 13932/7/99-99-12-03-04-17 «Про особливості адміністрування у 2019 році екологічного податку за викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в атмосферне повітря в частині викидів двоокису вуглецю» (далі – Лист ДФС № 13932) повідомила про особливості податкового адміністрування у 2019 році екологічного податку (далі – податок) за викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в атмосферне повітря у частині викидів двоокису вуглецю (далі – викиди двоокису вуглецю).

Більш детально>>>

06.05.2019

Фізичним особам – нерезидентам забороняється самостійно передавати нерухомість, що їм належить, в оренду

Сума орендної плати, що перераховується юридичною особою (фізичною особою - підприємцем) іншій фізичній особі – підприємцю (уповноваженій особі), яка виконує представницькі функції стосовно надання майна в оренду фізичною особою – нерезидентом за договором оренди нерухомого майна, відображається за ознакою «157».

Більш детально>>>

19.03.2019

Іноземні доходи підлягають своєчасному декларуванню

Відповідно до п.п.14.1.55 п.14.1 ст.14Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до доходу, отриманого з джерел за межами України, відносять будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, спадщину, подарунки, виграші, призи, доходи від виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, від надання резидентам в оренду (користування) майна, розташованого за межами України

Більш детально>>>

19.03.2019

Застосування реєстраторів розрахункових операцій підприємцями – платниками єдиного податку

Відповідно до ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення) (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які відносяться відповідно до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Більш детально>>>

18.03.2019

Дохід від репетиторських послуг є об’єктом обов’язкового декларування

В Україні до 1 травня 2019 року триватиме деклараційна кампанія. Серед тих, хто має завітати до органів ДФС у обов’язковому порядку – громадяни, котрі  минулоріч надавали послуги з репетиторства, не будучи зареєстровані як фізичні особи-підприємці

Більш детально>>>

18.03.2019

Порядок оподаткування спадщини (подарунку), отриманої фізичною особою – нерезидентом від фізичної особи – резидента

Об’єкти дарування, зазначені у п. 174.1 ст. 174 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), подаровані платнику податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими цим розділом для оподаткування спадщини (п. 174.6 ст. 174 ПКУ).

Більш детально >>>

15.03.2019

Сума нецільової благодійної допомоги не оподатковується у разі не перевищення суми граничного розміру доходу

Сума нецільової благодійної допомоги, яка надається юридичною особою своєму керівнику або іншій фізичній особі та не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України, встановленого на 1 січня такого року, не оподатковується, незалежно від того, що на фізичну особу не поширюється право на застосування податкової соціальної пільги.

Більш детально>>>

15.03.2019

Оподаткування доходів фізичних осіб від продажу власної сільськогосподарської продукції

Відповідно до пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що, зокрема вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення, зокрема:

Більш детально>>>

14.03.2019

Нові можливості Електронного кабінету: отримуємо витяги з реєстру страхувальників Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування

ДФС України запроваджено новий електронний сервіс, який надає можливість подати запит на отримання витягу з реєстру страхувальників Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. 

Більш детально>>>

13.03.2019

Обов’язок подання декларації при отриманні спадщини

Порядок оподаткування  доходу, отриманого  фізичною особою  в результаті прийняття  нею у спадщину коштів, майна,  майнових  чи немайнових  прав, регламентується  статтею 174 ПКУ. Ставки ПДФО та військового збору, за якими оподатковується вартість об’єкта спадщини, залежать від ступеня  споріднення спадкоємця зі спадкодавцем, їх резидентського статусу, об’єкта спадщини та належності  спадкоємця окремій, визначеній ПКУ, категорії  громадян (інвалід І групи, дитина – сирота, дитина, позбавлена батьківського піклування, дитина - інвалід).  

Більш детально>>>

12.03.2019

Незалежна професійна діяльність та сплата ЄСВ

Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, є платниками єдиного соціального внеску.
Такі платники нараховують єдиний внесок у розмірі 22% на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (у 2019 році – 918, 06 грн.). 

Більш детально>>>

11.03.2019

Про відмову від спрощеної системи оподаткування

Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України (далі – Кодекс), з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (п. 298.2 ст. 298, гл. 1 р. ХIV Кодексу).

Більш детально>>>

07.03.2019

Законом не передбачено призупинення дії ліцензії у періоді внесення змін до такої ліцензії

Статтями 2 та 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) встановлено, що виробництво, імпорт, експорт, оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.

Більш детально>>>

07.03.2019

Без оформлення трудових відносин працівник втрачає соціальні гарантії

Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляється:
гарантованого державою розміру заробітної плати;
виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо;
виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;

06.03.2019

Дохід отриманий від здачі в оренду квартири необхідно задекларувати

Якщо фізична особа – орендар нерухомого майна не є суб’єктом господарювання, то відповідальним за нарахування та сплату (перерахування) податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) до бюджету є орендодавець.

Більш детально>>>

04.03.2019

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 БЕРЕЗНЯ

І. Проведення перерахунку у зв’язку із збільшенням показника середньої заробітної плати.
Вперше з 1 березня 2019 року пройде автоматичний перерахунок раніш призначених пенсій відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Більш детально>>>

18.02.2019

Що потрібно знати про монетизацію субсидій

Кабінетом Міністрів України 6 лютого 2019 року прийнято рішення щодо монетизації субсидій. Це означає, що вже в березні цього року гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії готівкою.

Більш детально>>>

21.01.2019

Деякі особливості справляння ПДВ постачальником електричної енергії

21.01.2019

Новації 2019 року при сплаті земельного податку

Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а з 01.01.2019 для лісових земель - не  більше 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

Більш детально>>>

21.01.2019

До уваги платників єдиного податку

Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до п. 291.5 та п. 291.5 1ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Більш детально>>>

21.01.2019

Декларування 2019. Декларування громадянами доходів, отриманих в минулому році

Громадяни, які у 2018 році отримували спадщину чи подарунок, що оподатковуються податком на доходи фізичних осіб; доходи від неподаткових агентів, зокрема, від надання в оренду житла, іноземний дохід, чи отримували дохід від надання послуг з ремонту житла, від організації і проведення розважальних заходів, доходи від репетиторської діяльності та інші повинні подати податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Більш детально>>>

21.01.2019

Довідку про доходи для заповнення декларації можна отримати в електронному форматі

Щоб правильно заповнити декларацію про майновий стан і доходи варто скористатися електронним сервісом «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді», - звертають увагу в ГУ ДФС у Волинській області.

Більш детально>>>

14.01.2019

ПРО ВИПЛАТУ НЕДООДЕРЖАНОЇ ПЕНСІЇ У ЗВ’ЯЗКУ ЗІ СМЕРТЮ ПЕНСІОНЕРІВ З ЧИСЛА ОСІБ НАЧАЛЬНИЦЬКОГО І РЯДОВОГО СКЛАДУ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

Більш детально>>>

 

08.01.2019

ПРАВО НА ПЕНСІЮ ЗА ВІКОМ З 01.01.2019

Відповідно до частини першої статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-IV (далі – Закон № 1058-IV) передбачено, зокрема, що з 01.01.2019 право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 26 років.
До досягнення віку зазначеного у частині першій статті 26 Закону 1058-IV, право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними відповідного віку, зокрема:

Більшь детально>>>

08.01.2019

Студенти мають право на підвищену податкову соціальну пільгу

Відповідно до статті 169 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, з урахуванням норм абзацу першого п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ студент має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150 відс. суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ (у 2018 році – 1321,50 грн., у 2019 році – 1440,75 гривні).

Більш детально>>>

08.01.2019

Завдяки системі E-Receipt ідентифікувати електронний чек можна цілодобово!

08.01.2019

Розміри ставок місцевих податків та зборів на 2019 рік можна дізнатися на офіційному порталі ДФС України!

08.01.2019

Розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих у 2018 році!

З 01 січня 2019 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2018 року. Деклараційна кампанія буде тривати до 01 травня 2019 року.
Нагадуємо, що громадяни, які отримували у 2018 році доходи від надання в оренду рухомого і нерухомого майна, продажу акцій і інших цінних паперів, отримали спадок, подарунки, іноземні доходи та інші доходи, що підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, та доходи від осіб, які не є податковими агентами, зобов’язані подати до органу державної фіскальної служби за місцем реєстрації річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
Миколаївське управління ГУ ДФС у Миколаївській області

08.01.2019

Увага: шахраї представляються працівниками ГУ ДФС у Миколаївській області!

ГУ ДФС у Миколаївській області попереджає щодо активізації шахрайських телефонних дзвінків ніби-то від працівників ГУ ДФС у Миколаївській області, з вимогами щодо перерахування суб’єктами господарювання коштів для вирішення «нагальних питань».В зв’язку з цим звертаємось до громадян та підприємців: будьте пильними, не піддавайтесь на провокації.
Миколаївське управління ГУ ДФС у Миколаївській області